Diecezjalne Wiadomości ŚDM (16)

logokwadratok

Prezentujemy Wam najnowszy odcinek Diecezjalnych Wiadomości Światowych Dni Młodzieży.

Powróciliśmy w nim do tego co było: do zakończenie peregrynacji Symboli ŚDM, spotkania diecezjalnych koordynatorów ŚDM w Warszawie, ale na koniec zapraszamy na to, co dopiero będzie. Wszyscy bierzmowani podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Bierzmowanych do Tomaszowa Lubelskiego będą mogli usłyszeć o Światowych Dniach Młodzieży.

2015-05-21 (16)

 

Czas łaski

133image034Zakończył się czas peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. O godz. 10.00 w lubaczowskiej konkatedrze sprawowana została uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Obecny był także biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, bp Stanisław Jamrozek oraz kilkudziesięciu innych kapłanów. Do momentu przekazania Znaków młodym z archidiecezji przemyskiej ich kustoszem był ks. Tomasz Szady.

Podczas homilii ks. bp Mariusz mówił , że każdy z nas ma w życiu swój krzyż, ale zawsze pod nim stoi Matka.

 

Ksiądz biskup Mariusz Leszczyński na zakończenie Mszy św. dodał, że choć kończy się czas peregrynacji to Pan Jezus i Matka Boża zostają z nami.

 

Po Eucharystii przeszliśmy wraz z Symbolami w procesji różańcowej, na stadion sportowy w Lubaczowie (tam, gdzie 24 lata temu przebywał papież św. Jan Paweł II). Tam odbyło się oficjalne przekazanie Znaków Archidiecezji Przemyskiej. Czytaj dalej

Znaki Nadziei dla każdego

aaaaa

 

To już prawie finał peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Były z nami 14 dni. Jutro w lubaczowskiej konkatedrze oficjalnie je pożegnamy. Zanim jednak, prześledźmy gdzie dziś gościły Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Były to szkoły, parafie i szpital na terenie dekanatów Cieszanów, Narol i Lubaczów. Znakami tymi opiekował się dziś ks. Tomasz Szady.

Czytaj dalej

„Dzięki za Twój Krzyż…”

112image060Powoli kończy się czas odwiedzin Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Znaki odwiedzały dziś szkoły i parafie w dekanatach Tyszowce, Łaszczów i Tarnoszyn, aby wieczorem dotrzeć do Cieszanowa. Krzyżem i ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani opiekował się dzisiaj ponownie ks. Kamil Taras.

Jakie miejsca odwiedziły Znaki ŚDM?

Czytaj dalej

W Krzyżu nauka miłości

99image060„W krzyżu cierpienie. W krzyżu zbawienie. W krzyżu miłości nauka”. Ten fragment pieśni zapoczątkował 12 dzień peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Podczas dzisiejszych spotkań ze Znakami szczególnie wyraźnie dało się odczuć, że jest to dzień maryjny, święto Matki Bożej Fatimskiej. Środową peregrynację zakończyliśmy bowiem nabożeństwem fatimskim. Kustoszem Znaków ŚDM był ks. Kamil Taras.

Wszystko zaczęło się w strugach deszczu w parafii Zwiastowania NMP. Po porannej Mszy św. Znaki dotarły do Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim. Uczennice tej szkoły powiedziały jak ważne było dla nich spotkanie z Symbolami.

Czytaj dalej

„Matka, która pod Krzyżem stała…”

91image05611 dzień peregrynacji Znaków ŚDM w Diecezji już za nami. Dzisiaj Symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzały szkoły i parafie na terenie dekanatu Józefów, a popołudniu dotarły do Tomaszowa Lubelskiego.

Kustoszem Znaków był dziś ks. Jarosław Kędra.

Po porannej Eucharystii w kościele Niepokalanego Poczęcia w Józefowie Krzyż i ikona Matki Bożej ruszyły w dalszą drogę.

Czytaj dalej

W tym znaku, pewni zbawienia będziemy!

85image053
Poniedziałkowy, 10 dzień peregrynacji Symboli ŚDM uzmysłowił nam, że do spotkania ze świętymi znakami pozostaje już coraz mniej okazji. Jeszcze tylko przez kilka dni, Krzyż i Ikona będą odwiedzać młodych w diecezji zamojsko lubaczowskiej.

W poniedziałek wraz ze znakami odwiedzaliśmy szkoły i parafie w dekanacie Tarnogród. Z dwoma małymi wyjątkami, bo wróciliśmy na chwilę na teren dekanatu Biłgoraj Południe (w Lipinach Dolnych i w  Majdanie Starym), żeby na koniec dnia dotrzeć do Józefowa. Kustoszem Symboli ŚDM był dziś ks. Sylwester Zwolak.

Czytaj dalej

„Dzięki Ci, Boże mój, za ten krzyż…”

70image158 „Dzięki Ci, Boże mój, za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie…” To fragment słów pieśni, którą śpiewała młodzież z parafii Goraj, a które bardzo mocno wyryły się w naszej pamięci. Na tyle mocno, że „chodziły za nami” do późnego wieczora.

Znaki Światowych Dni Młodzieży wędrują po naszej diecezji już dzięwięć dni. Symbolami opiekował się dzisiaj ks. Robert Strus.

Niedziela na trasie wędrówki Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani rozpoczęła się w kościele Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii mówił o radości spotkania ze Znakami ŚDM.

Czytaj dalej

„Krzyżu Święty, co świat obejmujesz…” – 8 dzień peregrynacji

59image038

 

Krzyż Roku Świętego, który wędruje wraz z ikoną Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego po naszej diecezji objął dziś młodych (i nie tylko) z dekanatu Szczebrzeszyn. Wieczorem Znaki ŚDM dotarły natomiast do Biłgoraja.

Kustoszem Symboli był dziś ks. Leszek Boryło.

Po porannej Eucharystii Znaki Światowych Dni Młodzieży, opuściły parafię Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Podczas pożegnania obecny był Marek, który powiedział o tym jakie działania podejmuje jako wolontariusz ŚDM w naszej diecezji.

Czytaj dalej

« Older Entries