Diecezjalne Wiadomości ŚDM (62)

exodusmlodych_2014

W tych wiadomościach powiemy m.in. o planach wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży Powiemy sobie o tym jak będą przebiegały Dni w Diecezji oraz o tym jakie będą możliwości uczestniczenia w spotkaniach z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

 

 

2016-06-30 (62)_Plan Dni w Diecezji i ŚDM w Krakowie

 

Diecezjalne Wiadomości ŚDM (61)

szkolenie wolontariuszy

61. wydanie Diecezjalnych Wiadomości ŚDM na ostatniej prostej przed Dniami w Diecezji oraz Centralnymi wydarzeniami w Krakowie.

W tych wiadomościach m.in. o dzisiejszym spotkaniu szkoleniowym dla wolontariuszy, które odbywa się w Zamościu. Powiemy też o tym jakie będą możliwości spotkania się z papieżem Franciszkiem w Polsce. Powrócimy także do tematu biletów dla niezarejestrowanych pielgrzymów ŚDM.

2016-06-23 (61)_Szkolenie dla wolontariuszy i plan pielgrzymki papieza

 

Gdzie i kiedy spotkamy się z papieżem Franciszkiem? Plan wizyty Ojca świętego

pope fr

PROGRAM PIELGRZYMKI OJCA ŚWIĘTEGO

Środa, 27 lipca 2016  [Rzym – Kraków]

14.00 – Wylot z lotniska Fiumicino w Rzymie do Krakowa

16.00 – CEREMONIA POWITANIA – na Lotnisku Międzynarodowym im. Św. Jana Pawła II Kraków-Balice (część wojskowa)

16.20 – Przejazd samochodem zamkniętym, a następnie otwartym na Wawel (16 km)

17.00 – SPOTKANIE Z WŁADZAMI, ZE SPOŁECZEŃSTWEM CYWILNYM I Z KORPUSEM DYPLOMATYCZNYM NA WAWELU

– Przemówienie Prezydenta RP – Przemówienie Ojca Świętego

17.40 – WIZYTA KURTUAZYJNA U PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

18.15 – Przejazd samochodem zamkniętym do Katedry (100 m)

18.30 – SPOTKANIE Z BISKUPAMI POLSKIMI

19.30 – Przejazd samochodem zamkniętym do Domu Arcybiskupiego (3 km)

19.45 – Przyjazd do Domu Arcybiskupiego

– Po kolacji Ojciec Święty pokaże się w „Oknie Papieskim”, aby pozdrowić wiernych zebranych na placu przed Domem Arcybiskupim

Czytaj dalej

Diecezjalne Wiadomości ŚDM (60)

mid_43583
Diecezjalne Wiadomości ŚDM w ich 60. wydaniu ograniczamy do informacji dla tych, którzy chcieliby pojechać na Światowe Dni Młodzieży bez oficjalnej rejestracji i wziąć udział jedynie w części programu – spotkaniach z papieżem Franciszkiem na Błoniach i na Campus Misericordiae w Brzegach.

 

 

2016-06-16 (60)_Bilety dla niezarejestrowanych na ŚDM

 

ŚDM także dla niezarejestrowanych pielgrzymów

Wejściówki dla niezarejestrowanych pielgrzymów na Campus Misericordiae

mid_43583Światowe Dni Młodzieży potrwają od 25 do 31 lipca 2016. Obejmują szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych i duchowych, gdzie obok pięciu wydarzeń centralnych młodzi uczestniczyć będą w katechezach, pielgrzymce miłosierdzia, centrum powołaniowym oraz w bogatym programie Festiwalu Młodych. Uczestnictwo w całości wydarzenia wydaje się być najbardziej korzystne i godne polecenia.

Jednakże dla osób z różnych względów niezainteresowanych udziałem w całym programie będzie istniała pewna możliwość uczestnictwa w wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym także bez rejestracji na ŚDM. Rozwiązanie to dotyczy osób, które nie są zainteresowane udziałem w całotygodniowym programie ŚDM, a chciałyby spotkać się z papieżem Franciszkiem podczas jednego z czterech wydarzeń: powitania Ojca Świętego, Drogi Krzyżowej, czuwania modlitewnego z młodymi i mszy św. kończącej ŚDM.

Co ważne, jak zaznaczają organizatorzy, na spotkania z papieżem – zwłaszcza w Campusie Misericordiae – zaproszeni są nie tylko ludzie młodzi, ale wszyscy. “Nie ma ograniczeń. Wszyscy mogą przybyć: ci którzy się zgłosili, ci którzy wykupili pakiet i ci którzy przyjdą spontanicznie” – podkreślił kard. Dziwisz.

BŁONIA (28-29 lipca, czwartek-piątek)
Dla osób niezarejestrowanych, które nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych oraz w Parku Jordana (oddalonych nieco od ołtarza). Nie przewiduje się jednak kart wstępu z wyznaczonym miejscem w sektorze.

CAMPUS MISERICORDIAE (30-31 lipca)
Bardziej otwarty charakter będą miały spotkania z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką (sobota, niedziela). Dla pielgrzymów niezarejestrowanych przewiduje się dystrybucję darmowych kart wstępu do sektorów zewnętrznych (oddalonych od ołtarza). Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię.
Aby otrzymać bezpłatną kartę wstępu na CAMPUS MISERICORDIAE dla osób indywidualnych lub grup pielgrzymów, należy do dnia 1 lipca 2016 r. zgłosić taką potrzebę do ks. Sylwestra Zwolaka, koordynatora przygotowań do ŚDM w Diecezji.

Ks. Koordynator przyjmuje zgłoszenia osobiście w Kurii Diecezjalnej w Zamościu (ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1) od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 13:30.

Diecezjalne Wiadomości ŚDM (58)

logokwadratok

W dzisiejszych wiadomościach ks. Sylwester Zwolak opowie wam o tym jaki jest etap naszych diecezjalnych przygotowań do ŚDM. Powiemy też o tym, że w naszym regionie goszczą relikwie patronów ŚDM. Będą także informacje dla księży, którzy wybierają się do Krakowa. Dowiecie się dziś także co mają wspólnego Koła Gospodyń Wiejskich ze ŚDM. Zapraszamy do słuchania.

 

2016-02-06 (58)_Mobilne muzeum i rejestracja księży

 

PAPIEŻ FRANCISZEK NA JASNEJ GÓRZE 28 LIPCA 2016

pope fr

     Informacje dotyczące udziału wiernych i duchowieństwa w uroczystościach pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka na Jasnej Górze 28 lipca 2016 r.

W dniu 28 lipca 2016 r. Ojciec Święty Franciszek przybędzie do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas sprawowanej przez niego Eucharystii dziękować za 1050-lecie dziedzictwa chrztu Narodu Polskiego. Na tę uroczystość Biskupi Polscy zapraszają wspólnoty rodzinne i kościelne, aby wraz z Papieżem przez wstawiennictwo Maryi zaufać Bogu bogatemu w miłosierdzie na kolejne tysiąclecie.

Po przybyciu na Jasną Górę Ojciec Święty Franciszek, o godz. 10.30 rozpocznie się Msza św. na Szczycie Jasnogórskim, która stanowić będzie uwieńczenie narodowego dziękczynienia za chrzest Polski w 1050. rocznicę. W uroczystościach zapowiedzieli swój udział nie tylko najwyżsi dostojnicy kościelni i państwowi, ale spodziewana jest półmilionowa rzesza wiernych. Stąd rodzi się konieczność zastosowania wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa. Dlatego w dniach poprzedzających i w samą uroczystość nastąpi zmiana ruchu kołowego w Częstochowie, z wyłączeniem niektórych ulic z tegoż ruchu. Natomiast teren Jasnej Góry łącznie z Błoniami Jasnogórskimi zostanie objęty strefą „0″. Przy czym na teren sanktuarium będą mogli wejść tylko ci, którzy posiadają specjalną przepustkę Biura Ochrony Rządu.

Mszę Świętą z Ojcem Świętym na Szczycie Jasnogórskim będą koncelebrowali biskupi i po czterech przedstawicieli prezbiterów z każdej polskiej diecezji. Wierni świeccy, którzy wezmą udział w uroczystościach, gromadzą się w czterech sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy.

Czytaj dalej